Tervetuloa koulukisaharjoituksiin Pirkkalan ratsastuskoululle su 19.9.21 klo 13 alkaen.

Luokat:

1. Helppo C, E.B.Special 2015

(avoin ratsastajille jotka eivät ole startanneet heA-luokissa)

2. Helppo B:1, 2021

(avoin kaikille)

3. Pirkkala-kür, helppo B

(avoin kaikille)

-Ilmoittautumiset ke 15.9. mennessä (tai niin kauan kuin sopivia ratsuja riittää) Sannalle tallilla tai sannaelahti@gmail.com, tallin hevosella ilmoittautuessasi ilmoita 2 hevosvaihtoehtoa. Tallin ulkopuolelta voidaan ottaa mukaan max 5 ratsukkoa.

-Mahdolliset peruutukset tallin hevosilla osallistuessasi 12.9. mennessä, myöhemmin perutuista veloitetaan lähtömaksu 20e hevosen ollessa sinulle varattu. Ilmoittauduthan siis vasta kun olet varma osallistumisestasi!

-Lähtömaksu 20e/rata (2 rataa 30e), ruusukepalkinnot.

-Tuomarina toimii Milja Luostarinen.

-Kisat pidetään maneesissa, verryttely sään salliessa ulkokentällä.

-Kilpailuasuna siisti ratsastusasu. Mukaan iloista kisamieltä!

-Luokassa 1 ratsastajalla saa halutessaan olla radalla joko raippa tai kannukset. Luokat 2 ja 3 kilpailusääntöjen mukaisesti.

-Luokkaan 3 löytyy ohje tallin ilmoitustaululta tai sähköpostilla pyytämällä. Voit itse valita musiikin (spotify), mutta ei ole tarvetta tehdä tähän erikseen kappaletta tai koittaa ratsastaa ohjelmaa musiikin tahtiin.

-Yleisöä ei ikäväkyllä voida vieläkään kutsua paikalle, kannustus kotisohvilta.

Tervetuloa kilpailemaan!