Estekilpailuharjoitukset Pirkkalan ratsastuskoululla tiistaina 18.6. alkaen klo 17. Tervetuloa kilpailemaan, katselemaan ja kannustamaan!

Luokat:

  1. 50cm, arv. 367.2 avoin ratsukoille jotka eivät ole kilpailleet 60cm tai korkeampia ratoja.
  2. 65cm, arv. 367.2, avoin kaikille
  3. 80 tai 90cm, arv. 367.2, avoin kaikille (ilmoita korkeus ilmoittautuessasi)

-Ilmoittautumiset ke 12.6. mennessä (tai tallin hevosilla niin kauan kuin sopivia ratsuja riittää) Sannalle tai Iralle tallilla tai tallin sähköpostiin. Tallin hevosella ilmoittautuessasi ilmoitathan 2 hevosvaihtoehtoa. Myös oman tallin ulkopuolelta tulevat ratsukot ovat tervetulleita!

-Mahdolliset peruutukset tallin hevosilla osallistuessasi 10.6. mennessä, myöhemmin perutuista veloitetaan lähtömaksu 15e hevosen ollessa sinulle varattu. Ilmoittauduthan siis vasta kun olet varma osallistumisestasi!

-Lähtömaksu 15e/rata, ruusukepalkinnot

-Kisat pidetään maneesissa, verryttely sään salliessa ulkokentällä.

-Kisapaikalla toimii buffetti.

-Kilpailuasuna siisti ratsastusasu. Mukaan iloista kisamieltä!